Опубліковувач

Nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)

Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach ogłasza  nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na kształcenie ustawiczne pracodawcy i pracowników na następujących zasadach:

  1. Kwota środków KFS, jaka może być rozdysponowana w ramach niniejszego naboru, wynosi 2 287 536,00 zł. Wszystkie zaplanowane we wniosku działania muszą rozpocząć się w 2025 r. (po podpisaniu umowy z MUP) i wydatki przewidziane do dofinansowania z KFS muszą być poniesione w 2025 roku.
  2. Wnioski będą przyjmowane od 10.02.2025 r. do 14.02.2025 r. Przez datę złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu do Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach ul. Szymanowskiego 6, 26-361 Kielce, lub na skrzynkę e-mail: kancelaria@mupkielce.praca.gov.pl (wniosek musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu
    z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym). Wniosek złożony w formie papierowej musi być opatrzony podpisem złożonym na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy. Termin naboru może zostać przedłużony na podstawie dodatkowego komunikatu ogłoszonego przez Dyrektora.
  3. Środki KFS mogą zostać przeznaczone na finansowanie działań, związanych z kształceniem ustawicznym pracowników i pracodawcy, zgodnych z ustalonymi priorytetami na rok 2025.

            Priorytety wydatkowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2025

Limit podstawowy tzw. Pula Ministra:

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.

Przy ocenie wniosków Miejski Urząd Pracy w Kielcach pod uwagę będzie brał Barometr Zawodów 2025 dla miasta Kielce.

  1. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
  3. Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
  4. Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.
  5. Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
  6. Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
  7. Rozwój umiejętności cyfrowych.
  8. Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

Środki będą przyznawane zgodnie z Zasadami przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego obowiązującymi w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.

Dodatkowe informacje na temat Krajowego Funduszu Szkoleniowego można uzyskać
w siedzibie Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach pok. 53, 54, 49, tel. 41 340 60 19/26/76


Dokumenty do pobrania dostępne pod linkiem: 

https://mupkielce.praca.gov.pl/-/3632682-krajowy-fundusz-szkoleniowy


Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display